به گزارش صبح توس؛ به نقل از ندای چناران، ششمین دوره رقابت‌های قهرمانی کوراش بزرگ‌سالان کشور با حضور ۱۰۴ کوراش کار از ۱۴ استان روز گذشته در سالن کارگران اسفراین برگزار شد.

حسن رجبی، دبیر هیئت جودو و کوراش شهرستان چناران در گفت‌وگو با ندای چناران در این خصوص اظهار داشت: در این رقابت‌ها نماینده‌های چناران که در عضویت تیم کوراش خراسان رضوی بودند خوش درخشیدند.

وی افزود: وحید جدی تنها نماینده ما در وزن ۶۰ کیلوگرم بود که طلا گرفت. در ۶۶ کیلو نماینده نداشتیم اما در ۷۳ کیلو امین کامیابی به مدال نقره دست‌یافت. مرتضی احدی در وزن ۹۰ کیلو نقره و در ۱۰۰ کیلو عبدالوهاب وهابیان که سابقه قهرمانی جهان در بخش جوانان را در کارنامه داشت به مدال نقره بسنده کرد و قاسم احدی نیز در ۱۰۰ کیلو برنز گرفت.

دبیر هیئت جودو و کوراش شهرستان چناران ادامه داد: سرمربی تیم خراسان رضوی را پهلوان علی معلومات از پیشکسوتان جودو و کوراش چناران بر عهده داشت که به‌عنوان بهترین مربی این دوره از مسابقات شناخته شد.

رجبی خاطرنشان کرد: معلومات مربی‌گری تیم ملی کوراش جوانان را در کارنامه دارد که با این موفقیت اخیر به‌عنوان مربی تیم ملی بزرگ‌سالان کوراش انتخاب شد.

وی در ادامه گفت: مقام ۵ المپیک جودو، طلای جودوی آسیا، طلای کوراش قطر، برنز تورنمنت جهانی آلمان، مدال برنز مسابقات جودوی جام جهانی ازبکستان و چندین مقام جهانی دیگر تنها نمونه‌ای کوچک از افتخارات پهلوان معلومات است.

 شایان‌ذکر است پس از خراسان رضوی، خراسان شمالی ب دوم و سیستان و بلوچستان در جایگاه سوم ایستاد.

نفرات اول تا سوم و سوم مشترک هر وزن به تیم ملی دعوت می‌شوند. تیم ملی کوراش، تابستان امسال در بازی های آسیایی ترکمنستان و جهانی ترکیه شرکت می‌کند.

انتهای پیام/