به گزارش صبح توس؛ به نقل از صبح بردسکن، حجت‌الاسلام علی‌اصغر امینی، امام جمعه بردسکن در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی علی‌رغم تلاش‌های فراوان دشمنان در جبهۀ جنگ نرم، رویش‌های معنوی و فرهنگی زیادی از جمله اعتکاف اتفاق می‌افتد.

 

امام جمعه بردسکن از همۀ کسانی که در برگزاری مراسم اعتکاف همکاری کردند از جمله  ادارۀ تبلیغات، مبلغین، حوزۀ علمیه و خیرین تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: در سال جاری در ایام‌البیض 2100 نفر برادر و خواهر معتکف بودند که خوشبختانه نسبت به سال گذشته هم کمی و هم کیفی افزایش داشته ایم.

 

وی ابراز داشت: از 2100 نفر معتکفین حدود 1756 نفر خواهران و 344 نفر برادران بودند و از جامعۀ شهری بردسکن و شهرهای انابد و شهرآباد، 618 نفر و 1482 نفر دیگر در روستاهای ما معتکف شدند.

 

حجت‌الاسلام امینی گفت: سه‌شنبه، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی نامگذاری شده است؛ این دلاورمردانی که علی‌رغم توطئه دشمنان جهت حذف ارتش از صحنه رزم و جهاد و انقلاب و توان دفاعی و رزمی کشور با بصیرت امام خمینی (ره) این نیرو ماندگار شد و به نحو شایسته ای همراهی با انقلاب را ثابت کردند.

وی بیان کرد: امروز ارتش ما در سه حوزۀ  لجستیک،  تجهیزات نظامی و جنگ‌افزاری و نیروی انسانی در حد عالی است و نیروی ارتش به عنوان یک بازوی توانمند در کنار بسیج و سپاه آمادۀ دفاع از این مرز و بوم هستند و دشمنان انقلاب اسلامی این آرزو را که توان نیروهای نظامی کشورمان را کاهش دهند  با خود به گور می‌برند.

 

امام جمعه بردسکن ضمن گرامیداشت یاد شهید صیاد شیرازی و همۀ شهدای اسلام با اشاره به آسیب‌های مدیریتی در کشور تأکید کرد: مراقب نفوذ اندیشه‌های لیبرالیستی، سکولاری، اومانیستی و فمنیستی در بدنۀ مدیریت‌ی کشور باشیم که اگر مواظب نکنیم این نفوذ، مدیران ما را به بیراهه می‌کشاند.

 

وی ادامه داد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی تصمیم دارند که با یک نفاق جدید وارد عرصۀ مدیریتی کشور شوند لذا باید با بصیرتافزایی اینگونه افراد را بشناسیم.

 

حجت‌الاسلام امینی بیان داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و فرمودۀ  امام علی (ع) در نهج‌البلاغه خنثی کنندۀ توطئۀ دشمنان همان بصیرت و آگاهی مردم است که  می‌تواند  نفوذی‌ها را در هر جایی و با هر چهره‌ای رسوا و از صحنه خارج کند.

 

وی ابراز کرد: نفوذی‌ها با حرکت‌های مرموز و مسموم و موازی در پوشش شعارهای انقلابی، دینی و معنوی کاذب و خدمت به خلق دارند حرکت می‌کنند و اهداف شوم کسب قدرت و ثروت را پی گرفته‌اند.

 

امام جمعه بردسکن بیان کرد: در آستانۀ انتخابات مهم ریاست جمهوری قرار داریم و باید این افراد نفوذی را شناسایی کنیم چرا که بدترین ظلم به انقلاب و ملت این است که در پوشش دین وارد بشوند اما اهداف ضد دینی داشته باشند.

وی گفت: شما شاهد هستید که بعضی از اینها با قولی که دادند که وارد عرصۀ انتخابات نشوند و حتی از کسی هم حمایت نکنند اما امروز متأسفانه خلاف قولشان وارد عرصه شدند و ثبت‌نام کردند.

 

حجت‌الاسلام امینی ادامه داد: این گونه افراد به فرمودۀ امام علی (ع) تبعیت از هواهای نفسشان و بدعت‌هایی در شعارها و گفتارشان به‌وجود آوردند لذا اگر ما نفوذی‌ها را نشناسیم و در آستانۀ انتخابات سیرۀ رفتاری و تخلفات اینها را مطالبه نکنیم مجددا  ممکن است خدایی نکرده اتفاقی برای انقلاب بیفتد بدتر از فتنۀ 88 و ملت متضرر شوند.

 

وی با بیان اینکه آنچه می‌تواند از تکرار فتنۀ 88 جلوگیری کند بصیرت و آگاهی من و شماست گفت: کسانی که امروز حریف خودشان نشدند و در مقابل وسوسۀ خناثانی که معلوم نیست از آخور چه کشوری ارتزاق می‌کنند و توسط چه جنایتکارانی دارند تغذیه می‌شوند گرفتار وسوسۀ آنها شدند و قصد دارند آن دو قطبی که مقام معظم رهبری، مسئولین و جامعه را از گرفتار شدنش برحذر داشتند دوباره دامن بزنند، باید خیلی با بصیرت و آگاهی وارد شویم تا به امید خدا جلو اینگونه افراد گرفته شود.

 

امام جمعه بردسکن بیان کرد: با استفاده از این فرصت انتخابات یک عده‌ایی به جان ملت و کشور افتاده‌اند و دارند روحیۀ یأس و ناامیدی را به مردم القاء می‌کنند که نمی‌شود و ما نمی‌توانیم و متأسفانه بعضی از مسئولان هم گرفتارش شدند.

 

وی گفت: نمونه‌های بسیار خوبی از شعار ما می‌توانیم را در کشورمان شاهد هستیم؛ در عرصۀ زیرساختها با تلاش ملت و مسئولان از اول انقلاب تا اکنون راههای فرعی و اصلی کشور به بیش از شش برابر افزایش پیدا کرده است که رقم کمی نیست.

 

حجت‌الاسلام امینی ابراز داشت: علی‌رغم هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی،  راه‌آهن کشور به دو برابر افزایش پیدا کرده و سدهای مخزنی کشور به سی برابر و از 13 سد به 400 سد بزرگ در پایان سال 95 رسیده است و میزان تولید برق کشور هم 14 برابر شده است.

 

وی با بیان اینکه 93 درصد جمعیت زیر 20 خانوار کشورمان از نعمت برق برخوردارند خاطرنشان کرد: در زمینۀ تولید ملی، صادرات غیر نفتی 57 برابر، تولیدات محصولات پتروشیمی سی برابر و میزان تولید محصولات فولادی در کشور 15 برابر شده است.

 

امام جمعه بردسکن گفت: اینها از جمله اقداماتی است که با زحمت مسئولان و شما مردم و حمایت‌های مقام معظم رهبری انجام شده لذا مواظب توطئۀ دشمنان در این ایام باشیم که با تبلیغات مسمومشان سعی دارند ما را به یأس و ناامیدی بکشانند.

 

وی بیان کرد: علی‌رغم همۀ محاصره‌های دشمن و همۀ تهدیدهای دشمن در عرصۀ علم و فن‌آوری ایران از رتبۀ 53 به 16 و دررتبۀ تولید علم انرژی هسته‌ای از 83 به 11 در شیمی از رتبۀ 48 دنیا به رتبۀ 11 و در فیزیک و نجوم از رتبۀ 64 به 19 ارتقاء پیدا کرده است و این در موضوعات دیگر هم است.

 

حجت‌الاسلام امینی ابراز داشت: در عرصه‌های پزشکی هم امروز شاهد خدمات زیادی در طرح تحول سلامت بودیم، در قبل از انقلاب از هر 1000 تولد که اتفاق می‌افتاد 44 نفر می‌مردند و به سن نوجوانی و جوانی نمی‌رسیدند که امروز این میزان به 14 در 1000 رسیده است.

 

وی در ادامه از نبود شرایط معمولی برای ثبت‌نام کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت: اعتبار و آبروی نظام  مطرح است، باید قانون را اصلاح کنند، شرط تحصیلی بگذارند؛ شرط سنی و علمی و شرط حضور در صحنه‌های سیاسی بگذارند.

 

امام جمعه بردسکن گفت: درست است که حضور یک بچۀ شش ساله جهت ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری درس اخلاقی هم برای مسئولین دارد که مقام و قدرت بی‌ارزش است اما با در نظر گرفتن اعتبار نظام نباید شرایط به گونه‌ای باشد که  بدون در نظر گرفتن تحصیلات و سن بتواند ثبت‌نام داشته باشند.

 

وی  در پایان ضمن دعوت از مردم جهت حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی و با بیان اینکه به فرمودۀ امام راحل (ره) میزان رأی مردم است افزود: رأی شما مردم در 29 اردیبهشت ماه تعیین کنندۀ خیلی از مسایل خواهد بود و علی‌رغم توطئه دشمنان انتخابات پرشوری خواهیم داشت.

انتهای پیام/