به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد اظهار کرد: در اعتکاف اخیر 520 هزار دختر و پسر جوان برخلاف سیاه نمایی‌هایی که افرادی از رابطه دین با جوانان کرده بودند شرکت کردند و این نشان می‌دهد جوانان از جاده انقلاب دور نشده‌اند.

امام جمعه مشهد افزود: من برادر 73 ساله شما هستم و در قبل از انقلاب در همین اعتکاف مسجد گوهرشاد در شبستان آیت‌الله تبریزی جنب رواق امام شرکت می‌کردم اما اکنون با دلدادگی جوانان به اسلام برای حضور در مساجد داخل شهر و دانشگاه‌ها هم ثبت‌نام می‌کنند تا در سال آینده به آن‌ها هم جا برسد.

وی ادامه داد: سرمایه‌ای که مقام معظم رهبری گفتند علاوه بر سرمایه فناوری، دانش، قدرت و کار همین سرمایه دین‌مداری است که جوانان برای این نظام چنین سرمایه‌های رادارند و با دلدادگی در مسیر اهل‌بیت ایستاده‌اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: برخلاف عقیده برخی که اعتکاف گوشه‌نشینی نیست بلکه جمع شدن در مساجد به‌عنوان پایگاه مبارزه با شیاطین و عوامل شیطان است.

وی تاکید کرد: اعتکاف مرکز نهادینه شدن دین برای مبارزه با استکبار است و این تمرینی است که جوانان در آن شرکت می‌کنند.

آیت الله علم الهدی گفت: تنها حضور این 520 هزار جوان نمای قدرت دین و انقلاب نیست و صدها هزار نفر دیگر نیز از جوانان این نظام پای انقلاب ایستاده‌اند و نمونه آن را در انتخابات مشاهده خواهید کرد.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات سه اصل وجود دارد، تصریح کرد: اولین اصل انتخابات مشارکت است و طبق خبری که وزیر کشور به رهبری فرستاده‌اند 50 میلیون نفر شرایط شرکت در انتخابات رادارند ازاین‌رو اگر شاهد بودیم همه آمدند و پای نظام ایستادند هیچ قدرتی توان تقابل با 50 میلیون آدم را ندارد.

امام جمعه مشهد عنوان کرد:  رهبری فرموده‌اند مشارکت در انتخابات مهم است و همان‌طور که امام خمینی هم گفت مردم مشارکت می‌کنند و برای خود انتخاب می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تنها کشوری که مردم برای خودشان تصمیم می‌گیرند ایران است و این اختیار را در انتخابات امریکا مردم نداشتند زیرا لابی صهیونیستی برای آن‌ها تصمیم می‌گیرد.

آیت الله علم الهدی افزود: تنها جایی که رهبری دخالت می‌کند بعد از رأی‌گیری است که از رأی مردم محافظت و انتخاب آن‌ها را حفظ می‌کند.

وی با بیان اینکه اصل دوم انتخابات نظارت است، گفت: این نظام با خون شهیدان آبیاری شده و رقابت در قدرت محکوم است و این را امام علی (علیه‌السلام) به اشعث بن قيس یادآور شد که قدرت طعمه نیست وامانت است.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: رقابت در اسلام رقابت در خدمت است همان‌طور که در شب‌های عملیات شهدا برای عبور از میدان مین داوطلب می‌شدند و از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

وی یادآور شد: ریاست جمهوری رقابت در خدمت است و هرکس می‌خواهد باید با شناخت به‌عنوان نوکر و خادم مردم این مسئولیت را قبول کند.

آیت الله علم الهدی افزود: دروغ، افترا، مبارزه برای قدرت عملی ضد دین، رقابت از جنس آمریکایی و ضد خداست و فرهنگ نفاق را ترویج می‌دهد.

وی افزود: باید توجه داشت انتخابات میدان طلایی و فرصت آزادانه‌ای است که مردم با انتخاب خود فردی صالح را انتخاب کنند اما از سویی این میدان برای دشمن عرصه‌ای برای توطئه و فتنه است.

امام جمعه مشهد افزود: دشمنان در عرصه انتخابات چهره‌ها را تخریب و مردم را دچار شک و تردید می‌کنند و همان‌طور که می‌بینید فضای مجازی ابزاری شده است که چهره‌های انتخاباتی را مدام می‌کوبد.

وی ادامه داد: کانال‌هایی که در شبکه مجازی با دروغ و افترا چهره‌ها را به جان یکدیگر می‌اندازند فضای آزاد را برای مردم غبارآلود و دلهره‌آور کرده است.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: دشمن می‌خواهد نقشه سال 88 و ترامپ را پیاده‌سازی کند و متأسفانه برخی رسانه‌های داخلی همراه با رسانه‌های خارجی آتش بیار معرکه شده و ناخواسته پیاده‌نظام دشمن شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اصل سوم انتخابات بصیرت مردم است،افزود: مردم با بصیرت و رشد سیاسی از همه ملت‌های دنیا جلوتر هستند و راهبردهای رهبری هم در دل مؤمن بینایی را تقویت کرده است.

امام جمعه مشهد گفت: مردم صدای دشمن را می‌شناسند و بصیرت مردمی تکیه‌گاه انقلاب است، انتخابات دروازه بزرگ مردم‌سالاری است و بصیرت مردم از این دروازه پاسداری می‌کند.

آیت الله علم الهدی افزود:خوشبختانه مردم به سطحی از بصیرت رسیده‌اند که تحت تأثیر فضای مجازی قرار نگیرند زیرا قیم نیاز ندارند.

وی در انتها گفت:منتخب مردم باید سرنوشت را به سمت توسعه اسلام و دین ببرد زیرا این نظام سنگر رسول‌الله در برابر کفر جهانی است.