به گزارش صبح توس؛قاسم جعفری، نماینده سابق مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ندای گناباد گفت: تنها راه رسیدن به پیشرفت با الگوی اسلامی ایرانی، اقتصاد مقاومتی است؛ چراکه اقتصاد مقاومتی در جوهره خودش مسائل مختلفی از قبیل درون‌زا، برون‌زا، دانش‌بنیان و مردم محوری را دارد و مجریانی را می‌طلبد که روحیه جهادی داشته باشند.

 

جعفری اظهار کرد: با توجه به این‌که مجریان ما تنها از کلمه اقتصاد مقاومتی استفاده می‌کردند، مقام معظم رهبری علاوه بر این‌که اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش اقتصاد کشور معرفی کردند در کنار آن اعلام نارضایتی خود را از اقدامات مجریان در این حوزه اعلام کردند.

 

وی ادامه داد: وقتی رهبری به نهادهایی همچون آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان و سپاه پاسداران درخواست فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌کنند یک معنایش این است که رهبری از عملکرد دولت در این حوزه راضی نیستند؛ چراکه دولت‌مردان از ظرفیت برجام هم که خودشان فکر می‌کنند فرصت ایجاد کرده است، برای بهبود اقتصاد کشور استفاده نکردند.

 

نماینده سابق مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی توجه به نیازها و ضروریات واقعی کشور است، تصریح کرد: دولت در زمینهٔ تشخیص اولویت‌های کشور ضعیف عمل کرده است؛ در بودجه اجرایی و عمرانی، دولت هیچ پروژه کلانی را نتوانست ایجاد و پیش ببرد و پروژه‌هایی که افتتاح می‌کند اقداماتی است که توسط سایر نهادهای غیردولتی انجام‌شده است.

 

هوشیاری مردم در انتخابات منجر به توسعه اقتصادی می‌شود

 

جعفری لزوم هوشیاری مردم در انتخابات ریاست جمهوری را در توسعه اقتصادی کشور مهم دانست و افزود: اجرای درست اصل 44 قانون اساسی، مردم‌نهاد شدن اقتصاد مقاومتی، خصوصی‌سازی به معنای واقعی، داشتن روحیه جهادی، میدان دادن به جوانان مؤمن و انقلابی از دیگر الزامات توسعه اقتصادی کشور و اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است.

 

وی بیان داشت: دولت‌مردان باید بدانند همان‌گونه که جوانان ایرانی در دوران دفاع مقدس و در زمینه انرژی هسته‌ای و علم و فناوری توانایی خود را نشان دادند در صورت توجه به آنان، می‌توانند اقتصاد کشور را نیز نجات دهند.

انتهای پیام/