به گزارش صبح توس؛ عبدالله حاتمیان در گفت‌وگو با خبرنگار درگزخبر در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به این‌که استحکام بنیاد خانواده، پایه‌های فرهنگی و افزایش جمعیت همگی به اقتصاد وابسته هستند؛ چنانچه در اقتصاد موفق نباشیم در سایر عرصه نیز موفق نخواهیم بود.

 

نماینده شهرستان درگز خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی متکی به داخل و با نگاهی به فرصت‌های داخلی کشور به دنبال دوری از وابستگی این نظام مقدس است.

 

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند در کنار نعمت‌های الهی که خداوند بر ما ارزانی داشته است؛ شوک‌های وارد شده بر کشور را تبدیل به فرصت کند.

 

این عضو کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نتایج با ارزشی به همراه خواهد داشت، گفت: فرصت‌های اقتصادی، نقاط استراتژیک، منابع زیر زمینی و رو زمینی همگی فرصت‌هایی هستند که باید به درستی از آن استفاده شود.

 

وی افزود: تا زمانی که زیر ساخت‌های کشور محیا نشود هر دولتی که پای کار بیاید موفق نخواهد شد.

 

چین با دامپینگ درصدد از بین بردن تولیدی‌های کشور است

 

حاتمیان با تاکید به این‌که نابسامانی گمرکات کشور رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی را با مشکل مواجه می کند، گفت: حجم عظیمی از کالاهای قاچاقی کشور از مجاری قانونی وارد کشور می‌شوند!،  بنابراین باید نظارت، کنترل و دقت در گمرکات کشور ارتقا یابد؛ چراکه قاچاق کالا به اهداف اقتصاد مقاومتی آسیب می‌زند.

 

وی ادامه داد: عملکرد گمرکات کشور در سال 95 حدود 14هزار میلیارد تومان بود؛ که درآمد آن به صندوق دولت وارد شده است.

 

نماینده شهرستان درگز به آفت دیگری در عرصه اقتصاد مقاومتی به نام دامپینگ اشاره کرد و گفت: دامپینگ به معنی صادرات کالا با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت داخلی است که توسط چین علیه ایران انجام می‌شود.

 

وی افزود: چین با دامپینگ درصدد از بین بردن تولیدی‌های کشور است؛ بنابراین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند در برابر دامپینگ و سایر تهدیدات اقتصادی، اقتصاد کشور را حفظ کند.

 

انتهای پیام/