به گزارش صبح توس؛ به نقل از درگزخبر، وجود تعداد قابل توجهی پروژه‌های نیمه‌تمام و رها شده در شهرستان درگز، نظیر، جاده جدید درگز، طبقه دوم بیمارستان، کارخانه‌ها و تولیدی‌های مختلف، موضوعاتی هستند که هر روز عدم پیشرفت آن‌ها زندگی بسیاری از شهروندان درگزی را تحت تاثیر منفی خود قرار می‌دهد.

 

مردم امید داشتند در دولت تدبیر و امید این پروژه‌ها تکمیل شود؛ و در کمتر از 100 روز مشکلات مذکور پایان یابد؛ اما همچنان که دولت یازدهم به پایان عمر خود نزدیک می‌شود؛ امیدها نیز برای تحقق آنها هر روز بیشتر رنگ می‌بازد.

 

یکی از این پروژه‌های ناتمام شهرستان درگز، تونل گلخندان است که متاسفانه نمای ناتمام آن هر روز بیشتر دل مردم را می‌آ‌زارد.

 

یک دهه قبل، در ۹ کیلومتری جاده درگز-لطف‌آباد کار ساخت تونل ۵۵۰ متری گلخندان آغاز شد؛ اما متاسفانه این تونل هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.

 

ساخت تونل گلخندان از آن جهت توجیه یافته است که مسیر یک پیچ U شکل را خلاصه و کوتاه می‌کند و مانع از تردد تریلی‌ها از این پیچ که کانون حوادث در این جاده محسوب است؛ می‌شود.

 

بنا به گفته مسئولان شهرستان پیشرفت فیزیکی این پروژه بیش از 90 درصد است که عملیات‌های آتشباری، انفجار، مستحکم سازی، قاب گذاری، شات‌کریک و مرحله نهایی لاینیگ در آن با موفقیت به پایان رسیده است.

 

برای تکمیل این پروژه، تنها بخش‌های ساده کار مانند آسفالت، روشنایی و نصب علاومت‌های راهنمایی و رانندگی باقی مانده است؛ اما پیمانکار این پروژه مایل به اتمام و تکمیل آن نیست؛ چراکه در حدود هفت میلیارد تومان در این پروژه طلبکار است و تنها زمانی اقدام به تکمیل بخش‌های ناتمام پروژه می‌کند که طلب خود را از دولت دریافت کرده باشد.

 

در حال حاضر حدود هفت میلیارد تومان سرمایه در این شهرستان بلا استفاده رها شده است که ضرر روزانه این مبلغ در کنار هزینه‌های نگهداری پروژه بسیار هنگفت ارزیابی و یک آسیب بسیاری جدی اقتصادی و مدیریتی محسوب می‌شود.

 

بنابراین برای افتتاح و تکمیل هر چه زودتر تونل گلخندان لازم است؛ دولت همت لازم جهت تکمیل پروژه را انجام دهد تا بیش از این شاهد حوادث تلخ و ناگوار برای خودروهای عبوری از این پیچ خطرناک نباشیم.

انتهای پیام/