به گزارش صبح توس؛ به نقل از  سیمای مه ولات، حجت الاسلامعباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات درگفت و گو با خبرنگار ما ضمن تبریک ولادت امام علی (ع) اظهار کرد: انسان دارای مسئولیت‌های زیادی است که باید آنها را بشناسد و به آنها عمل کند و از جمله مسئولیت‌هایی که اسلام به آن تأکید دارد مسئولیت پدری است.

وی افزود: پدر معلم خانواده، رهبر و قانون دان است و از طریق پدر کودک از تدبیر و کمالات نفسانی، مثل آداب و فرهنگ که عامل کمال نفس او هستند را کسب می‌کند.

حجت الاسلام فاطمی با اشاره به جایگاه ویژه امام علی (ع) تصریح کرد: امام علی (ع) بعد از پیامبر اکرم (ص)، بزرگ‌ترینآموزگار معارف قرآنی است که تفسیر قرآن را به طور کامل از پیامبر (ص) فرا گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه در اسلام پدر دارای مقام ارجمند و چهره‌ای برجسته و مورد احترام است، ادامه داد: شأن پدر و مادر پس از شأن خدا ذکر شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در پایان با تاکید بر اینکه تربیت و پرورش یک کودک یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترینوظیفه‌ای است که کسی در زندگی برعهده خواهد داشت، خاطر نشان کرد: آموزش معارف صحیح توسط پدر به فرزندانمی‌تواند آنها را در مقابل بسیاری از انحرافات مصون بدارد و از گرفتار شدن در افکار انحرافی نجات دهد.
انتهای پیام/