به گزارش صبح توس؛ به نقل از صبح بردسکن، آخرین جلسۀ برنامه‌ریزی مراسم معنوی اعتکاف عصر امروز در محل دفتر امام جمعه شهرستان بردسکن با حضور ریاست ادارۀ تبلیغات اسلامی و مبلغین و رابطین اعتکاف برگزار شد.

 

در این جلسه حجت‌الاسلام علی‌اصغر امینی، امام جمعه بردسکن اظهار داشت: اعتکاف یکی از رویش‌های انقلاب است و مبلغین باید نسبت به اهمیت و جایگاه این مهم و تبیین آن برای مردم تلاش کنند چرا که تبلیغ و ترویج اعتکاف بر عهده روحانیت است.

 

وی گفت: با توجه بهنزدیکی انتخابات باید مراقبت شود که از مراسم معنوی اعتکاف بهره برداری سیاسی نشود؛ چراکه ممکن است عده‌ایی به بهانه شرکت در اعتکاف از این مراسم معنوی بهره‌برداری سیاسی کنند.

 

امام جمعه بردسکن با بیان این‌که دشمنان تلاش می‌کنند نسل جوان را نسبت به اعتقادات دینی و مذهبی، منحرف و در این رابطه هزینه‌های سنگینی را صرف می‌کنند از روحانیون خواست با قاطع جلوی افراد نفوذی به مراسم اعتکاف را بگیرند و  متولیان امر را در جریان قرار دهند.

 

وی بیان داشت: حضور پرشور قشرهای مختلف مردم به ویژه نسل جوان در مراسم معنوی اعتکاف می‌تواند بهترین راه مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان باشد، بنابراین ضروری است که با استفاده از این فرصت بر نشر معارف دینی و علوم قرآنی همت بیشتری داشته باشیم.

 

حجت الاسلام امینی با بیان این‌که وظیفه مبلغین در مراسم اعتکاف مدیریت، هدایت و نظارت است، گفت: دست‌اندرکاران و هیات امناء مساجد با توجه به برنامه‌ریزی قبلی که انجام شده است از معتکفین به بهترین نحوه ممکن پذیرایی و از ورود افراد غیر مسئول به محل برگزاری مراسم خودداری کنند.

 

امام جمعه بردسکن با اشاره به این‌که در مراسم اعتکاف از همه گروه‌ها و  قشرها حضور دارند، ماه رجب را ماه استغفار و دعا  دانست و افزود: جامعه‌ای که در آن امنیت، ایمان، سلامت و اسلام باشد در همه زمینه‌ها سرآمد خواهد بود.

 

انتهای پیام/