به گزارش صبح توس؛ به نقل از درگزخبر، همزمان با هیجدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی، در مراسم یادواره آن شهید بزرگوار از کتاب زندگی‌نامه ایشان به نام "ققنوس رهیده" رونمایی شد.

 

سارا پورجعفر نویسند "کتاب ققنوس رهیده" که سابقه نوشتن کتاب زندگینامه جوانترین شهید کشور به نام شهید پرویز اژدو را در کارنامه خود دارد؛ در این خصوص  علت و انگیزه نوشتن این کتاب به خبرنگار ما گفت: ترویج فرهنگ ایثار و انتقال فرهنگ پایداری و استقامت به نسلهای آینده که متاسفانه در جامعه امروز ما رو به فراموشی است؛ علت و انگیزه من از نوشتن این کتاب بود.

 

وی افزود: بازگو کردن مظلومیت شهید علی صیاد شیرازی و فعالیتهای ایشان و اشاره به این موضوع که در شرایط خوشی این رشادتها صورت نپذیرفته مرا بر آن داشت تا این کتاب را به رشته نگارش در بیاورم.

 

پورجعفر در توضیح تعداد صفحات کتاب، مدت کتابت و اقداماتی که در رابطه با نوشتن این کتاب انجام شده است؛ گفت: در آذر ماه سال 90 اولین اقدامات لازم انجام شد و کلیاتی از زندگی شهید آماده و جمع آوری شد و در تیرماه سال 91 برای گرفتن مصاحبه با  همسر، خانواده و همرزمشان،  امیر سید حسام هاشمی عازم تهران شدم.

 

وی تشریح کرد: مصاحبه‌هایی نیز با خواهر، برادر و مادر مرحوم شهید در مشهد طی چندین ماه متوالی صورت گرفت و به این شکل جزئیات بیشتری از زندگی این شهید بزرگ جمع آوری شد و در نهایت در اسفند ماه سال 95 بعد از گذشت  پنج سال تلاش با توفیقات الهی این اثر به ثمر رسید.

 

نویسنده کتاب ققنوس رهیده در پاسخ به این سئوال که این کتاب و زندگی نامه شهید صیاد بر زندگی‌ شما چه تاثیری گذاشته است؟، گفت: گذشت، مقاومت و مسئولیت پذیری پایان ناپذیر این شخصیت؛ قطعا تاثیر بسزایی در روند زندگی هم بنده و هم تمامی خواننده‌های آن خواهد داشت.

 

وی عنوان کرد: این کتاب به یاری خدا، توفیقات خود شهید، همراهی دوستان و خانواده‌ام به ثمر رسید و نه تنها هیچ ارگان و موسسه‌ای در این خصوص کمکی نکرد؛ بلکه بعضا سنگ اندازی هم شد؛ اما با سختی بسیار و گرفتن وام، این کتاب را به مرحله چاپ رساندم؛ که امید است با اقبال عمومی مواجه شود.

انتهای پیام/