مولوی نذیراحمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری درگفتگو با صبح توس  به دغدغه رهبری نسبت به معیشت مردم اشاره و بیان کرد: به همین دلیل است که نام دو سال اخیر را اقتصادی انتخاب کردند که این نشان از دغدغه مقام معظم رهبری در بحث معیشت، اشتغال جوانان و خروج مردم از وضعیت نابسامان اقتصادی و ضعف عملکرد مسئولان در این حوزه دارد.

 

وی افزود:  مسئولین دولتی باید در شرایط اقتصاد کنونی کشور  پیش از پیش  به سخنان رهبری عمل کنند و تاکیدات ایشان در رابطه با اقتصاد مقاومتی را تنها در حد شعار و سخنرانی قرار ندهند.

 

استفاده دشمن از نقاط ضعف اقتصادی کشور

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این موضوع که دشمن سعی می‌کند از نقطه ضعف اقتصادی موجود در کشور استفاده کند و اهداف خود را در  این زمینه تحقق ببخشد، ابراز داشت: مسئولین در حد توان خودشان تلاش‌هایی کرده‌اند؛ اما  این تلاش‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی نبوده و  تا به امروز مصداق بارز،  برای اقتصاد مقاومتی  تحقق نیافته است.

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در رابطه با عملکرد دولت یازدهم افزود: تنها اقدامی که دولت توانست در بحث اقتصاد مقاومتی انجام دهد  ثابت نگاه داشتن برخی قیمتها در کشور بود که البته آن هم  چند ماهی است که بصورت صعودی در حال افزایش است.

 

اختلاف افکنی توطئه استکبار علیه مسلمانان

 

مولوی سلامی  در ادامه سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه افزود: اوضاع موجود در منطقه و حضور تروریستهای تکفیری در عراق و سوریه نشان دهنده توطئه استکبار وسرویسهای غربی علیه امت اسلامی و ایجاد اختلاف افکنی بین آنها است.

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برخی از دولتهای مزدور در منطقه از جمله عربستان سعودی وترکیه حامیان اصلی این  تروریستها  بوده و همواره  به نفع آنها حرکت و  برای تداوم این گروه‌های تکفیری تلاش می‌کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با حمله موشکی امریکا به پایگاه الشعیر سوریه گفت: امریکا با این حمله میخواهد به ظاهر وانمود کند علیه تروریستها می جنگند که این سخن قابل باور نیست؛ چرا که  ترفندی به نفع تروریستها بوده به نحوی که حرکات واقدامات آنان را در سوریه پوشش دهند.

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:  هدف امریکا از اقدام موشکی در سوریه  مستند ترین فاکتور برای ادعای امریکایی‌ها برای مقابله با تروریست بوده که خود  دروغی بزرگ و ادعایی کاذب برای  این کشورو متحدان او در منطقه بوده است.

 

مولوی سلامی با اشاره به تهاجم عربستان به یمن افزود: عربستان با جنگ در یمن در باتلاق بزرگی گیر افتاده است و تا به امروز نتوانسته به اهداف خود در این کشور دست یابد.

 

 عربستان تعیین کننده زمان خروج از یمن نیست

 

وی تصریح کرد: نیروهای مردمی وارتش یمن  به خوبی توانسته‌اند در برابر حملات رژیم آل سعود بایستند، در ابتدا تجاوز عربستان به این کشور،  اختیار جنگ  در دستان آل سعود  بود ولی امروز از دست این کشور خارج شده و عربستان دیگر نمی‌تواند تعیین کننده زمان خروج از یمن باشد.

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شکاف موجود در بین ملت‌های مسلمان در منطقه،  افزود: این شکاف واختلاف موجود در جهان اسلام نشان دهنده نفوذ غرب و سرویس‌های جاسوسی  در منطقه  است؛ هدف آنها  از این اختلافات بهره برداری به نفع خود و از بین بردن اتحاد بین مسلمین می‌باشد.

 

مولوی سلامی در ادامه افزود: امروز امریکا در جهان یک قطب را تعریف می کند و روسیه قطب دیگر، این در حالیست که  کشورهای اسلامی باید به خود بیایند و مناقشات موجود بین خود را حل کنند؛ چرا که دشمنان اسلام از این فرصتها استفاده میکنند و هرگز به دنبال اتحاد بین مسلمین در جهان نیستند.

 

وی گفت: در تاریخ اروپا کشور آلمان و فرانسه بیش از 60 مرتبه با یگدیگر جنگیدند، ولی امروز هر دو از اعضای اصلی و تاًثیر گذار دراتحادیه اروپا هستند؛ کشورهای اسلامی نیز باید این مسئله را مورد توجه قرار دهند تا اختلافات از بین برود.

                         

منافع نفتی در کشورهای عرب خلیج فارس باعث فساد شده است

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری  در تصریح کرد: منافع مادی موجود در کشورهای نفت خیز عرب حاشیه خلیج فارس باعث کشیده شدن این کشورها به سمت وسوی فساد و قدرت طلبی  شده است.

 

مولوی سلامی تصریح کرد: مسلمانان باید از خواب غفلت بیدار شوند و سعی کنند منافع جهان اسلام  را به سمتی پیش ببرند که اختلافات و تفرقه را از بین ببرد.

 

وی  تاکید کرد:  کشورهای اسلامی بایستی بایکدیگر  متحد شوند و چشم به قدرت ای بزرگ نداشته باشند و مشکلات موجود در منطقه را با همکاری یکدیگر مرتفع و چنانچه سوتفاهمی وجود دارد با  گفتگو برطرف کنند.

 

تاکید علمای اهل سنت بر نابودی گروه‌های تروریستی و داعش 

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در رابطه با محکوم کردن اقدامات داعش توسط علمای اهل سنت گفت: علمای اهل سنت اقدامات گروه‌های تروریستی وتکفیری داعش در سوریه وعراق را محکوم می‌کنند و همواره برمبارزه ونابودی این گروه‌ها تاکید دارند.

 

مولوی سلامی تصریح کرد: در مناطق اهل سنت به ویژه در استان سیستان وبلوچستان به هیچ عنوان تفکر داعشی وجود ندارد و همواره علما این اقدامات را نهی و خواستار مقابله و جلوگیری از اقدامات آنان در منطقه هستند.

 

وی با بیان این‌که  رهبران مسلمان باید با هم متحد شوند، تاکید کرد: کشورهای اسلامی و رهبران جهان اسلام باید با یکدیگر متحد شوند  و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری را دنبال و به آن عمل کنند.

 

انتهای پیام/