به گزارش صبح توس؛ حمید بنایی، نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ندای گناباد گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال 1392 در نام‌گذاری سال‌ها همواره به موضوع اقتصاد تأکید داشتند و در دو سال اخیر نیز به‌ صورت ویژه به موضوع اقتصاد مقاومتی بر پایه تولید و اشتغال در نام‌گذاری‌ها تأکید داشته‌اند.

 

حمید بنایی اظهار کرد: مشکلات اصلی کشور بیکاری و عدم رونق بازار است و راه‌حل این مشکلات توجه به تولید داخلی با استفاده از ظرفیت جوانان است.

 

وی با بیان این‌که عدم توجه به معیشت مردم، مهم‌ترین ضعف سال گذشته دولت در حوزه اقتصادی بوده است، افزود: مجلس انتظار داشت که در سال گذشته اقدامات مثبتی در حوزه معیشت و رفاه نسبی مردم حاصل شود؛ اما این مهم محقق نشد.

 

منابع و ظرفیت‌های درونی کشور مغفول مانده است

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به مغفول واقع‌شدن منابع و ظرفیت‌های درونی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی یک کشور بسیار غنی است که با نگاه به  درون کشور و حفظ اتحاد و انسجام ملی می‌توان اقدامات شایسته‌ای در حوزه تولید و اشتغال انجام داد.

 

بنایی ادامه داد: نگاه به درون و ظرفیت‌های درونی و عدم اتکا به بیرون کشور می‌تواند در حوزه اقتصادی کشور، تحول ایجاد کند که در این خصوص باید از ظرفیت‌های درونی و به‌ ویژه مردم استفاده کرد تا تولید ملی و اشتغال جوانان محقق شود.

 

وی تصریح کرد: یکی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده از مدیران باتجربه، پویا، متعهد و انقلابی است؛ چراکه این‌گونه  مدیرانی می توانند  فعالیت حوزه اقتصاد مقاومتی را مدیریت و مشکلات این حوزه را برطرف کنند.

 

بنایی به نقش صادرات و قاچاق کالاها در اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صادرات کالاهای داخلی می‌باشد، بنابراین در این زمینه نباید به صادرات به چند کشور دل خوش کنیم، بلکه در عین گسترش صادرات باید مقابله با قاچاق را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم تا زمینه رونق تولید داخلی فراهم و مردم به کالای وطنی اقبال نشان دهند.

انتهای پیام/