به گزارش صبح توس؛ به نقل از خبرنگار تابان تربت،  حجت الاسلام محمدرضا عصمتی شب گذشته در ویژه برنامه هجدهمین سالگرد شهید صیاد شیرازی که در محل مسجد جامع تربت حیدریه برگزار شد، اظهار کرد: تمام انسان‌هائی که در این دنیا به کمالات معنوی بالائی می‌رسند تنها آرزوی خود را شهادت میدانند؛ زیرا فیضی عظیم تر از آن وجود ندارد.

 

وی تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی مسئولیتهای متعدی در دوران انقلاب اسلامی داشت و هیچگاه این مسئولیتها برای او افتخار نبود، بلکه این شهید گرانقدر به مسئولیتها در نظام اسلامی عزت و عظمت بخشید.

 

امام جمعه تربت حیدریه با تاکید بر این موضوع که  شهدا به مسئولیتهای مهم درون انقلاب اسلامی جایگاه و عظمت بخشیدند، تصریح کرد:امروز هم این امانت گرانبها باید در مسیر شهدا و آرمان‌های نظام قرار بگیرد.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با آموزشها و برنامههای رزمی و معنوی خود صدها صیاد شیرازی در دل خود تربیت کرده که در عرصه نبرد و مجاهدت از ولایت و انقلاب اسلامی دفاع میکنند.

 

حجت الاسلام عصمتی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: توان بازدارنده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، این کشور را در برابر تهدیدات و یاوه گوئیهای دشمنان نظام  بیمه کرده و چنانچه اشتباهی از سوی بیگانگان رخ دهد، پاسخ قاطع و دندان شکنی را دریافت خواهند کرد.

 

امام جمعه تربت حیدریه، ارتقاء  بنیه معنوی نیروهای مسلح را از ضروریات خواند و افزود: آمادگی معنوی و اعتقادی قوای مسلح اقتدار و عزت معنوی را رقم خواهد زد که رزمندگان اسلام در زمان خاص و مورد نیاز برای نظام ایفای نقش کنند.

 

لازم به ذکر است؛ ویژه برنامه هجدهمین سالگرد شهید سپهبد امیر صیاد شیرازی با حضور فرماندان نظامی و انتظامی، مسئولان اداری، خاندان معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم در محل مسجد جامع تربت حیدریه برگزار شد.

انتهای پیام/