به گزارش صبح توس؛ به نقل از  صبح بردسکن، بیستم فروردین در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «روز ملی فن‌آوری هسته‌ای» نامگذاری شده است؛ تاریخی که در سال 1385 دستاوردهای قابل توجۀ هسته‌ای کشورمان به مردم اعلام شد و هر ساله در چنین روزی دستاوردهای جدید رونمایی می‌شود.

 

برای ثبت چنین روزی در تاریخ ایران شهید مصطفی احمدی روشن، شهید مجید شهریاری، شهید مسعود علی‌محمدی و شهید داریوش رضایی‌نژاد که دانشمندان هسته‌ای کشورمان بودند و امروز با افتخار از این عزیزان یاد می‌کنیم از جان خود گذشتند تا قطار این علم جهت بی‌نیازی از مستکبران جهانی با سرعت و بدون وقفه به راه خود ادامه دهد.

 

آنچه که مسلم است دشمنان نه تنها با پیشرفت هسته‌ای ایران بلکه با رشد ما در تمامی حوزه‌های مختلف به شدت مخالفند و این منحصر به ایران نیست و شامل تمامی مسلمانان جهان می‌شود و در تاریخ مصداقهای زیادی است که به بهانه‌های مختلف و با دسیسه‌های شیطانی سعی در منزوی کردن مسلمانان داشته‌اند.

 

به فرمودۀ مقام معظم رهبری؛ «یک مسئله این است که دشمنی آمریکا با ملّت ایران و با جمهوری اسلامی اصلاً حول محور هسته‌ای نیست؛ این خطا است اگر خیال کنیم که دعوای آمریکا با ما سر قضیّه‌ی هسته‌ای است؛ نه، قضیّه‌ی هسته‌ای بهانه است».

 

اگر غیر از این بود پس مخالفتهای آمریکا و هم‌پیمانانش از اول انقلاب با ایران به چه علت بود؛ آن زمان که خبری از انرژی هسته ای در کشورمان نبود که تحریم‌هایشان را هم روز به روز بیشتر و از ضد انقلابها حمایت کردند و می‌کنند بلکه به فرمودۀ امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) مسئله این است که‌ ملّت ایران به خواسته‌های آمریکا نه گفت، ملّت ایران گفت آمریکا علیه ما هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 

آنها از اقتدار جمهوری اسلامی ایران می‌ترسند و بهانه‌هایی که دارند نشان از ضعف و ترس آنها در برابر قدرت روزافزون کشورمان نه تنها در سطح منطقه خاورمیانه بله در سطح جهانی است و بسیار خوب به این مهم واقفند و البته از دروغ‌های بزرگ خود هم آگاهند.

 

به عبارتی دیگر آمریکا که ادعای حقوق بشر می‌کند چگونه است که از صهیونیستها که هم سلاح هسته‌ای تولید می‌کنند و هم تهدید به استفاده از این سلاح، به شدت حمایت می‌کند.

 

در واقع مستکبرانی چون آمریکا، انگلیس و صهیونیسم که به گواه تاریخ حرف و عملشان یکی نیست مخالفتشان با انرژی هسته ای تنها بهانه‌ای بیش نیست بلکه آنها قصد دارند که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موجودیت نداشته باشد تا بتوانند به اهداف استکباری خود دست یابند که البته این آرزو را با خود به گور می‌برند.

 

خوشبختانه مردم آگاه ایران با پشتیبانی از ولایت فقیه و اطاعت از فرمایشات ایشان هر روز بیش از گذشته راه و مسیر شهدای اسلام را ادامه می‌دهند چرا که اعتقاد و باورشان تفکر عاشورایی است.

حوریه صادقی

انتهای پیام/