به گزارش صبح توس؛ به نقل از  سیمای مه ولات، حجت الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات درگفت و گو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آوینی و گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: شهید آوینی سمبل انقلاب و از سردمداران هنر انقلاب و یکی از شاخص‌ترین هنرمندان هنر انقلاب است.
وی افزود: دین بر هنر تأثیر می‌گذارد و هنر را تطهیر می‌کند و هنر باعث تبیین دین می‌شود و پیامبر اسلام (ص)  و ائمه اطهار (ع) همواره به هنر بهویژه شعر و شاعران توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند.
حجت الاسلام فاطمی تصریح کرد: فصاحت و بلاغت قرآن کریم نیز نشانه هنر خداوندی است و باید انقلاب اسلامی را با زبان هنر صادر کنیم و تمام اندیشه‌ها و پیام‌های خود را در قالب هنر بگنجانیم و نتیجه آن را به جهان و مردم ارائه کنیم تا تصویر اسلام هراسی در اذهان عموم مردم از بین برود.
وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تهاجم فرهنگی حل معضلات فرهنگی از طریق هنر متعهد و ارزشی امکان پذیر است و هنر زبانی جهانی است که می‌تواند ارزش‌های انقلاب اسلامی را به درستی به مخاطبان خود در سراسر جهان برساند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در پایان خاطر نشان کرد: وسایل ارتباط جمعی همچون گوشی‌های همراه، تبلت‌ها، نرم‌افزارهای بازی و… اتفاقات ناگواری در عرصه فرهنگی برای جامعه رقم زده است که جوانان و اعتقادات آن‌ها را هدف گرفته است.
انتهای پیام/