به گزارش صبح توس؛ به نقل از  سیمای مه ولات، به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مجموعه شعر شهدای فیض آباد سروده شده و به خانواده معظم شهدا تقدیم می‌شود.


پژوهیده، شهردار فیض آباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و با همکاری شاعر آقای سعید انصاری مجموعه شعر شهدای شهر فیض آباد سروده شد.


وی افزود: به همت این شاعر نامی کشور که به شاعر الشهداء معروف  است در وصف هر شهید این شهر شعری سروده شده است که پس از خاتمه مجموعه تقدیم خانواده بزرگوار شهداء می‌شود.


پژوهیده با اشاره به این‌که فرهنگ سازی تأثیر بسزایی در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا دارد، تصریح کرد: سرودن شعر در وصف و به نام ۳۶ شهید شهر فیض آباد به عنوان اقدامی مبتکرانه گامی مهم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می‌شود.


شهردار فیض آباد در پایان خاطر نشان کرد: به منظور تکریم خانواده معظم شهدا پلاک کوبی منازل خانواده محترم شهداء شهر توسط شهرداری فیض آباد و با عنوان یادواره سرداران و ۱۴۲ شهید شهرستان در حال انجام است که امیدواریم به وظیفه خود که خدمت به شهروندان به‌ویژه خانواده معظم شهداء است جامه عمل بپوشانیم.


انتهای پیام/