به گزارش صبح توس، محمد دانشور ثانی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار صبح بردسکن، از صعود تیم کوهنوردان بردسکن و کاشمر به کمپ اصلی اورست و قله کالاپاتار در کشور نپال خبر داد و اظهار داشت: این اولین صعود این تیم در خارج از کشور بود که خوشبختانه صعود موفقیت‌آمیزی داشتند.

 

رئیس ادارۀ ورزش و جوانان بردسکن گفت: تیم کوهنوردی ما در داخل کشور هم موفقیت‌های چشمگیری در صعود قلل دماوند، سبلان، تفتان و سایر کسب کردند که این بار هم با تلاش و پشتکاری و برنامه‌ریزی صحیح توانستند اولین صعود خود را در قلل خارج از کشور با موفقیت به ثبت برسانند.

 

وی بیان داشت: تیم کوهنوردی آرش بردسکن همراه با سه نفر از کوهنوردان کاشمر با توجه به برنامه‌ریزی قبلی در تاریخ  26 اسفند 95 از مشهد به قصد کشور نپال حرکت کردند و بعد از صعود، این تیم هشت نفره با سربلندی وارد کشورمان شدند.

 

وی گفت: مراسم استقبال از این عزیزان در 15 اسفند با حضور معاون فرماندار، شهردار، بخشدار مرکزی، شورای اسلامی و سایر مسئولین بردسکن همراه با حضور هیئت‌های کوهنوردی و ورزشی و خانواده‌های کوهنوردان و اقشار مختلف مردم در ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انجام شد.

 

رئیس ادارۀ ورزش و جوانان بردسکن افزود: کمپ اصلی اورست پنج هزار و 400 متر و قلۀ کالاپاتار واقع در کشور نپال پنج هزار و 550 متر ارتفاع دارد که تیم هشت نفرۀ کوهنوردی ما موفق شدند این مسیر را با موفقیت طی و کمپ اصلی اورست و قلۀ کالاپاتار را صعود کنند.

 

انتهای پیام/