به گزارش صبح توس؛به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجتعلی شایانفر مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت:  پس لرزه‌ای به بزرگی 5.4 در مقیاس ریشتر در ساعت 37 دقیقه بامداد روز پنجشنبه بار دیگر منطقه‌ای به مرکزیت منطقه سفید سنگ فریمان در این استان را لرزاند.


وی با بیان این مطبی که این زلزله در طول جغرافیایی 60.3 و عرض جغرافیایی 35.79 و عمق 9 کیلومتری منطقه به وقع پیوست، بیان داشت: این لرزش زمین همچنین با توجه به این‌که شدتش از زلزله اصلی کمتر است پس لرزه محسوب می‌شود و انرژی زمین در حال آزادسازی است و امکان ادامه این پس لرزه‌ها تا یکی دو روز آینده نیز ادامه داشته باشد.


مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: با توجه به شدت این پس لرزه با فرماندار فریمان گفت و گو شده و پیگیری‌ها و جستجو برای حوادث احتمالی در دست انجام است.


شایانفر با اشاره به این‌که جمعی از شهروندان استان امشب را در فضای باز سر می کنند ، از آنان خواست از روشن کردن چراغ ، پیک نیک و والور در داخل چادر خودداری کرده که خطرات بسیاری با خود به همراه دارد، بنابراین مردم باید برای گرم کردن خود از لباس گرم در این فضاها استفاده کنند.
 

انتهای پیام/