حوریه صادقی/  مقام معظم رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی، امسال را از دو جهت سال  مهمی، عنوان کردند یکی از لحاظ «تحول در اقتصاد مقاومتی» و دیگری از نظر «انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا» که مسلم این دو مهم وظیفۀ مسئولین و ملت ایران را افزون می‌کند.

 

وظیفه‌ای که مستلزم هوشیاری، بصیرت و تلاش جهادی است و مسألۀ «اقتصاد» چندین سال است که جزو اولویت‌های فوری کشور است و به فرمودۀ امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) « مسئله‌ی اقتصاد در رأس اولویّت‌های فوری کشور قرار دارد».

 

شخصیتی که واژه به واژۀ فرمایشات و سخنرانی‌هایشان حساب شده است موضوع مهم اقتصاد را نه تنها به عنوان یک اولویت معرفی کردند، بلکه این مهم را نه در رأس همۀ اولویت‌ها بلکه در«رأس اولویت‌های فوری کشور» بیان فرمودند.

 

چراکه سیاست بدون اقتصاد قوی، فرهنگ بدون اقتصاد کارآمد، جامعۀ بدون اقتصاد قدرتمند، خانوادۀ بودن اقتصاد، دانشگاه بدون اقتصاد و همه و همۀ آنچه که مربوط به اقتدار یک کشور مسلمان می‌شود از اخلاقیات گرفته تا علم و سیاست و سایر منوط به تحول در اقتصاد مقاومتی است؛ غیر از این بود، نائب بر حق امام زمان (عج) چندین سال متوالی به رونق اقتصاد مقاومتی و توجه به تولیدات داخلی  و مبارزه با قاچاق کالا توصیه اکید نمی‌کردند.

 

در یک عبارت ساده راحتترین اقدام ممکن، بدون در نظر گرفتن دستورات اسلامی و بدون در نظر گرفتن عزت مسلمانان و بدون توجه به استکبارستیزی که در قرآن کریم و روایات ائمۀ معصومین (ع) توصیۀ اکید به آن شده است، دست نیاز دراز کردن به سوی آمریکا و همپیمانانش است و این همان خواست و آرزوی دشمن است؛ دشمنی که اولویت اولش اقتصاد است و تلاش می‌کند با دسیسه‌ها و توطئه‌های گوناگون به اقتصاد کشور ما ضربه بزند و مردم را نسبت به نظام دلسرد کند و با توجه به اهمیت موضوع به هر ترفند و دسیسه‌ای متوسل می‌شود تا به اهداف خود برسد.

 

به فرمودۀ رهبر معظم انقلاب«دشمن نادان بی‌ایمان ما سالها است که این تلاش را می‌کند برای جدا کردن ملّت از نظام [ولی] موفّق نشده است؛ بعد از این هم به حول و قوّه‌ی الهی موفّق نخواهد شد».

 

چنانچه مردم مسلمان ایران خواهان این بودند که دست نیاز به سوی مستکبران جهانی دراز کنند با نثار خون بهترین عزیزانشان، خواستار تغییر رژیم شاهنشاهی نمی‌شدند؛ هشت سال متوالی فرزندان خود را راهی جبهه‌های حق علیه باطل نمی‌کردند؛ ملت ایران همان ملت است و البته بیدارتر و هوشیارتر و تنها همراهی و اتحاد مسئولین و مردم و عمل کردن به توصیه‌های ولایت فقیه، مسیر را هموار می‌کند.

 

مردم آگاه کشورمان خوب می‌دانند که به فرمودۀ مقام معظم رهبری عزّت ملّی، امنیّت ملّی، اقتدار ملّی و پیشرفت همه‌جانبه بدون اینکه کشورمان یک اقتصاد قوی‌ داشته باشد، به دست نمی‌آید و رسیدن به اقتصاد قوی مستلزم حفظ اتحاد ملی، تلاش جهادی مردم و مسئولین شجاع و فعال است.

 

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری کشوری داریم که دانشجویانش در مقایسه با قبل از انقلاب ۲۵ برابر،  مقالات علمی ۱۶ برابر و صادرات غیر نفتی کشورمان، ۵۷ برابر شده است و نیروی انسانی جوان و توانمندی هم داریم و پیشرفتهای نظامی ما، آن‌ چنان چشمگیر است که چشم دشمن را هم میزند، او را هم خشمگین و نگران و عصبانی می‌کند و این مصداقها نشان از این است که به فرمودۀ ایشان «انقلاب متوقّف نمیشود، پیشرفت متوقّف نمیشود؛ کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام بگیرد و به حول و قوّه‌ی الهی انجام خواهد گرفت».

انتهای پیام/