به گزارش صبح توس، حجت الاسلام سید کاظم سالاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح بردسکن،  اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی قبلی، ثبت‌نام از علاقه‌مندان شرکت در مراسم معنوی اعتکاف از فردا 16 فروردین آغاز و تا ۲۱ فروردین ادامه دارد.

 

رئیس ادارۀ تبلیغات اسلامی بردسکن گفت: دفتر خیریۀ امام حسین (ع) و دفتر نیکوکاری به ترتیب برای ثبت‌نام برادران و خواهران که نزدیک مسجد جامع شهرستان است در نظر گرفته شده است و تمامی متقاضیان باید کارت ملی و شناسنامه و رضایت‌نامه سرپرست همراه داشته باشند و از دانش‌آموزان علاوه بر مدارک ذکر شده رضایت‌نامۀ مدیر دبیرستان یا مدرسۀ مورد نظر هم خواسته می‌شود.

 

وی شهریۀ ثبت‌نامی را  برای هر نفر ۴۰ هزار تومان عنوان کرد و ابراز داشت: در سال گذشته مراسم اعتکاف در ۴۸ پایگاه شهر و روستا برگزار شد و امسال با توجه به اطلاعات رابطین اعتکاف پیش‌بینی می‌شود بیش از سال گذشته، استقبال داشته باشیم.

 

حجت‌الاسلام سالاری با بیان این‌که هماهنگی‌های لازم با شبکۀ بهداشت و نیروی انتظامی شهرستان انجام شده است، ابراز کرد: ستاد اعتکاف شهرستان جهت هر چه بهتر برگزار شدن مراسم، شهرداری‌ و بخشداری‌ها، شوراهای اسلامی و دهیارها، تشکل‌های دینی، هیئت‌های مذهبی، پایگاه‌های بسیج و خیرین را با خود همراه کرده است.

 

وی در رابطه با مکان‌های برگزاری مراسم، بیان داشت: در بردسکن مراسم اعتکاف برای خانم‌ها در مسجد جامع قطعی است و فقط برای آقایان به احتمال زیاد در مسجد کوثر شهرستان برگزار شود؛ در شهرآباد و انابد هم به روال سال‌های گذشته در دو پایگاه مسجد و حسینیه برگزار می‌شود.

 

رئیس ادارۀ تبلیغات اسلامی بردسکن ضمن تأکید بر این‌که به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم که از این مراسم معنوی جهت تبلیغات انتخاباتی استفاده شود گفت: هماهنگی‌های لازم جهت دعوت از مداحان و سخنرانان انجام شده است که حول محور اعتکاف، مهارت‌های زندگی، بصیرت‌افزایی انتخابات و سایر مسایل مورد نیاز معتکفین از جمله احکام در قالب حلقه‌های صالحین صحبت‌‌های لازم گفته شود.

انتهای پیام/