به گزارش صبح توس ، غلامرضا صیادی، ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد در گفتگو با تایبادخبر از مراجعه و خدمت رسانی به بیش از 8000 مسافر نوروزی در پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی و 110 نفر به پایگاه‌های امدادجاده‌ای شهرستان تایباد خبر داد و گفت: پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهرستان تایباد امسال با نام پست شهید بابایی با کد ۰۵۱۳ در محل میدان امام رضا شهرستان تایباد(ورودی شهر) جهت خدمت رسانی به مسافرین نوروزی و زائرین امام هشتم،  استقرار یافت.

 

وی خاطرنشان کرد: تفاوتی که امسال با سال‌های قبل داشت، بارندگی‌ها و سرسبزی تفرجگاه‌های شهرستان تایباد بعد از سال‌ها خشکسالی بود که این امر موجب رجوع مسافرین و ماندگاری مسافرین در شهرستان تایباد شد، همچنین راه اندازی بازارچه شهروند شهرستان تایباد که با داشتن اقلام سنتی و دست سازهای بومی تایباد و اقلامی که از کشور افغانستان در این بازار به فروش می‌رسد موجب توجه و رشد آمار مسافرین شهرستان تایباد شده است.


وی افزود: در طرح‌های نوروزی امسال تمامی اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد قبل از شروع طرح، در کلاس‌های توجیهی و باز آموزی شرکت کردند و نحوه برخورد و ارتباط با مسافرین و چگونگی همکاری با سایر نهادهای امدادی را جهت خدمت رسانی بهتر به مسافرین فرا گرفتند.


صیادی گفت: درکنار پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی امسال، خیمه نماز و فضای دوستدار کودک تعبیه شدکه تعداد 264 کودک از این فضا استفاده کردند و تعداد 264 نمازگزار در خیمه نماز این پست نماز اقامه کردند و همچنین 8191 مسافر از محور مشهد به تایباد در قالب 1610 دستگاه خودرو به شهرستان تایباد سفر کردند.

 

رییس جمعیت هلال احمر تایباد گفت: در محورهای مواصلاتی تایباد تصادفات و صوانح تعطیلات نوروزی نسبت به سال‌های قبل کاهش چشمگیر داشته است.


وی خاطرنشان کرد: درکنار پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی دوپایگاه امداد جاده‌ای بین شهری در محورهای تایباد به تربت جام و تایباد به باخرز با وجود بیش از 230 نفر نجاتگر به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش مشغول به خدمت رسانی بود و 110 مورد مداوای سرپایی و مراجعه حضوری به این پایگاه‌ها را داشتیم و شکرخدا امسال در صوانح جاده‌ای که نیروهای هلال احمر تایباد خدمت رسانی کردند فوتی نداشتیم و فقط در حادثه انحراف اتوبوس در محور تایباد به تربت جام و برخورد با خاکریزهای اطراف جاده که 25 مصدوم برجا گذاشت که مصدومین این حادثه توسط نیروهای هلال احمر و دیگر ارگان‌های امدادی مداوای سرپایی و به بیمارستان منتقل شدند.


 نجات پسر بچه ی مفقودی در جنگل اطراف تایباد

وی در پایان با اشاره به نجات پسر بچه ی مفقودی در جنگل اطراف تایباد عنوان کرد: با توجه به حجم مسافرین در روزهای 12 و 13 فروردین که مصادف با روز طبیعت است تعداد شش تیم سحاب به تفرجگاه‌ها و مکان‌های تفریحی شهرستان تایباد اعزام شدند.
 

انتهای پیام/