مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی  در گفت و گو با صبح توس گفت: نزدیک به هزار نشست کتاب خوان با ارائه بیش از پنج هزار و پانصد عنوان کتاب در طول سال 95 در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزارشد.

حسین اکبری ادامه داد: نشست کتاب خوان ویژه برنامه هایی برای معرفی و به اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده توسط علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.

وی ادامه داد: این سلسله نشستها که به صورت دوره ای در کتابخانه ها،مدارس، مراکز علمی و فرهنگی و دانشگاهی برگزارمی شود کتابهای مفید و ارزشمند توسط خواننده کتاب  به شرکت کننده گان در نشست معرفی می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یادآورشد: در سال گذشته نزدیک به هزار نشست در استان برگزارشد که 14نشست به صورت تخصصی و ویژه، 225نشست در مدارس و 720 نشست در کتابخانه های عمومی برگزارشده است.

اکبری ادامه داد: در مجموع برگزاری نشستهای کتاب خوان استان بیش از 5700 عنوان کتاب به اشتراک گذاشته شده است که 4300 عنوان آن در نشستهای کتاب خوان کتابخانه ای معرفی شده است.

وی خاطر نشان کرد:1430 عنوان کتاب در نشستهای مدرسه ای و 60 عنوان کتاب نیز در نشستهای کتاب خوان تخصصی و ویژه استان ارائه و معرفی شده است.

اکبری با اشاره به برگزاری نشستهای کتاب خوان تخصصی و ویژه با موضوعاتی مانند اقتصاد مقاومتی، فرهنگ رضوی، شعر و ادب فارسی، هفته وحدت و هفته پژوهش گفت: در این نشستها اساتید دانشگاه و نویسندگان مطرح کشور با حضور وسخنرانی در مراسم به معرفی کتابهای خود با موضوعات تخصصی پرداختند.

انتهای پیام/