به گزارش صبح توس؛ رضا نوروزی فزود: براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی آن دسته از واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر که پیشرفت فیزیکی قابل توجه دارند در قالب طرح مسکن اجتماعی به کمیته ها و نهادهای مردمی واگذار می شود.


وی اظهار کرد: طرح مسکن اجتماعی عنوان طرح ابتکاری از سوی وزارت راه و شهرسازی برای اقشاری از مردم است که نمی توانند برای خود مسکن تهیه کنند.


وی گفت: سایر واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر در این استان نیز که پیشرفت فیزیکی مطلوبی ندارند از آمار طرح های مسکن مهر خارج شده و دیگر ساخته نمی شوند.


نوروزی افزود: تلاش می شود پرونده طرح مسکن مهر در خراسان رضوی طی نیمه اول امسال به طور کامل بسته شود.


وی بیان کرد: ساخت واحدهای مسکن مهر در خراسان رضوی با سهمیه ‌120 هزار و 37 واحد سال 1386 آغاز شد و تاکنون از این تعداد بیش از 87 هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

* سال 95 دوره گذار از رکود مسکن در خراسان رضوی بود


مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: سال گذشته دوره گذار از رکود در صنعت ساختمان و بازار مسکن در این استان بود.


نوروزی افزود: براساس مقایسه تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده و انجام معاملات مسکن سال گذشته با سال 1394 در خراسان رضوی، در هر 2 بخش 15 درصد افزایش وجود داشته است.


وی اظهار کرد: در سال گذشته بخش ساخت و ساز و معاملات املاک در خراسان رضوی با شیب ملایم از رکود به سوی رونق پیش رفت.


وی گفت: پیش بینی می شود در نیمه اول امسال تغییرات قابل توجهی در 2 بخش مزبور ایجاد نشود اما حرکت رو به رشد ادامه خواهد داشت.


طرح مسکن مهر در 59 شهر خراسان رضوی اجرا شده است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا