به گزارش صبح توس، حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی در گفت‌وگو با صنعت8، اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از برخی مسئولان نظرات مقام معظم رهبری را در بسیاری از زمینه‌‌ها و مخصوصا اقتصاد نمی‌فهمند و برخی دیگر نیز به دلیل داشتن خوی اشرافی‌گری نمی‌توانند خود را با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تطبیق دهند.

 

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بعضی از دولتمردان و مسئولان راه، روش و اندیشه‌های امام و رهبری را نمی‌توانند درک کنند و برتابند و از این رو می‌توان گفت که مقام معظم رهبری واقعا خیلی مظلوم و تنها هستند.

 

روحانی درخصوص نحوه عملکرد مسئولان نسبت به اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: متأسفانه طی این چند سال که مقام معظم رهبری روی مسئله اقتصاد مقاومتی تأکید داشتند، نظرات ایشان به درستی پیاده نشده است به همین دلیل  در سال جاری با عنوان تولید و اشتغال مجدد به این مهم تأکید کردند و امیدواریم که این تأکیدات و تذکرات هرچه زودتر به منسه ظهور در عمل مسئولان برسد.

 

رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تأسف مجدد نسبت به عدم درک مسئولان از منویات رهبری، تأکید کرد: تا کنون مسئولان نظرات ایشان را به درستی درک و دنبال نکرده‌اند و به دلایلی که گفته شد نمی‌توانند خود را با اقتصاد مقاومتی تطبیق دهند.

 

وی یادآور شد: کسانی که بعضی از وزاری دولتشان میلیاردر هستند و با زندگی اشرافی خو گرفتند و کسانی که زندگی مرفهی دارند نمی‌توانند به فکر محرومین و مستضعفین باشند و در جهت احقاق حق محرومین حرکت کنند.

 

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی بیان کرد: درگیر کسانی هستیم که راهشان با راه امام و انقلاب متفاوت است و امام نیز این هشدار را دادند که نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد که انقلاب را یک روزه می‌فروشند و کسانی می‌توانند با ما باشند که درد فقر را چشیده باشند.

 

روحانی در خصوص روش زندگی برخی از مسئولان، تصریح کرد: بسیاری از مسئولان از فقر چیزی نمی‌فهمند و زندگیشان زندگی اشرافی بوده و حرف، موضع‌گیری و خدمات آن‌ها نیز به سرمایه‌دارها برمی‌گردد.

چنانچه مشکل هواپیما بود که شاه می‌توانست بیش از این هواپیما بخرد

 

رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی  به قضیه خرید هواپیما اشاره کرد و گفت: چنانچه مشکل هواپیما بود که شاه می‌توانست بیش از این برای ما خریداری کند.

 

وی تأکید کرد: مردم باید تلاش کنند و نباید تماشاگر باشند و باید از مسئولان مطالبه داشته باشند و توضیح بخواهند.

 

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ادامه داد: مردم باید از مسئولان مطالبه عمل به دستورات رهبری را داشته باشند و دستورات ایشان را درست به کار ببندند و اجرا کنند و کوتاهی نکنند و چنانچه مسئولی اهمال‌کاری کرد استیضاح وی را طلب کنند.

 

روحانی اظهار کرد: مردم باید در انتخابات با چشمان کاملا باز رأی دهند و به تعبیر حضرت امام به کسی رأی دهند که درد فقر را چشیده باشند و حامی مستضعفان باشند و به طور دائم به فکر آن‌ها باشند.

 

رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی یادآور شد: نباید به کسانی رأی داد که حتی یک سیلی برای انقلاب نخوردند و پایشان به کلانتری حتی باز نشده است و از الفبای انقلابی‌گری بی‌خبر باشند.

 

انتهای پیام/