به گزارش صبح توس؛ محمد جواد یزدانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در مراسم یادبود مرحوم عاصمی پدر شهید و خیر سلامت، با تأکید بر این‌که خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان به برکت مشارکت و همراهی خیرین ارتقا یافته است، اظهار داشت: خیرین و نیک اندیشان کاشمری در مدت چهار سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال به حوزه سلامت شهرستان کمک کردند.

 

وی بابیان این‌که به لحاظ فراهم بودن فضا و امکانات موردنیاز پزشکی تاکنون موفق به جذب ۶۰ متخصص در رشته‌های مختلف پزشکی شدیم، ابراز داشت: در حال حاضر با توجه به حضور تمام رشته‌های تخصصی بیشترین مراجعات درمانی از شهرستان‌های منطقه به مراکز درمانی کاشمر انجام می‌شود و این مهم به همت خیران و نیک اندیشانی بوده که طی سال‌های اخیر با کمک‌های خیرخواهانه زمینه تأمین فضا و امکانات لازم را فراهم کردند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر ادامه  داد: با کمک‌های خیرین در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان بسیاری از امور تسریع شده و مردم به‌جای مراجعه به مرکز استان و یا شهرستان‌های دیگر این خدمات را در کاشمر دریافت می‌کنند. همچنین با استقرار جراح متخصص مغز و اعصاب و تأمین تجهیزات موردنیاز طی سه ماه گذشته شاهد انجام حدود ۱۰۰ عمل جراحی مغز و اعصاب در کاشمر بودیم.

 

وی بابیان این‌که دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت داشته و خدمات قابل قبولی در این حوزه به مردم ارائه‌شده است، تصریح کرد: از محل کمک‌های دولتی در حال حاضر ۲۵ پروژه در حوزه سلامت در نقاط روستایی و شهری کاشمر در دست احداث است.

 

یزدانی بیان داشت: با واگذاری یک باب ساختمان در شهر کاشمر توسط خانواده مرحوم عربی، موفق به اخذ مجوز برای راه‌اندازی درمانگاه تخصصی فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) در شهرستان شدیم که خوشبختانه باگذشت دو سال از فعالیت این درمانگاه تاکنون ۵۰ هزار نفر در این مرکز با هزینه چهار هزار تومان توسط متخصصین ویزیت شدند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر کمک به حوزه سلامت را جزو مهم‌ترین و ضروری‌ترین بخش‌ها عنوان و اضافه کرد: در آینده‌ای نزدیک دستگاه‌های ام ار آی و سی‌تی‌اسکن در کاشمر نصب خواهد شد.

 

یزدانی گفت: انجام سالانه هشت هزار عمل جراحی و پنج هزار زایمان، ضرورت احداث و تکمیل پایگاه انتقال خون در کاشمر را دوچندان کرده است؛ بنابراین امیدواریم با حرکت خیرخواهانه و خداپسندانه‌ که به همت خیرین آغازشده است هر چه زودتر به سرانجام برسد تا بتوانیم با تجهیز کردن این مجموعه نیاز فرآورده‌های خونی موردنیاز شهرستان را تأمین کنیم.

 

وی بابیان این‌که باصرفه جویی در هزینه‌های گزاف و سرسام‌آور برخی محافل و مجالس می‌توانیم زمینه را برای انجام فعالیت‌های مهم‌تر و اساسی‌تر فراهم کنیم، اظهار داشت: به برکت همراهی خیرین در طول چهار سال اخیر اقدامات بزرگی صورت گرفته است به‌طوری‌که با احداث بخش مراقبت‌های ویژه با ۱۶ تخت آی سی یو امروز کاشمر دارای بالاترین سرانه تخت آی سی یو در خراسان رضوی است.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به این‌که اجرای طرح تحول نظام سلامت و کمک‌های خیرین منجر به ارائه خدمات مطلوب به مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی شده است، تأکید کرد: همراهی و نگاه خیرخواهانه مردم، رشد و توسعه شهرستان را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/