به گزارش صبح توس؛ به نقل از  مشهد پیام، سردار بهمن امیری مقدم روز یکشنبه در یک نشست خبری اظهار کرد: مردم خراسان رضوی در ایام نوروز امسال یک میلیون و صد هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیس برقرار کرده‌اند که ۵۵۰ هزار مورد آن منجر به عملیات پلیسی شده است.

 

وی ادامه داد: در این عملیات‌ها یکهزار و ۵۶۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که نسبت به سال گذشته ۱۴۴ درصد رشد داشته همچنین برای اولین بار ۳۴ گرم کوکائین نیز در این مدت در استان کشف شده است.

 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ابراز کرد: در این ایام علاوه بر کشف ۴۲۲ خودرو مسروقه که ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته، ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

 
امیری مقدم با یادآوری رشد هفت درصدی ورود زائر به استان خراسان رضوی در تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: حدود سه میلیون خوردو در اینن ایام وارد مشهد شده ولی با تدابیر انجام شده و استقرار نیروهای پلیس در جاده‌ها؛ آمار فوتی‌های حوادث ۳۰ درصد کاهش یافته است.


وی مهمترین اقدامات پلیس در ایام نوروز را حفظ نظم و امنیت شهروندان و زائران در زمان تحویل سال نو در اطراف حرم مطهر، برقراری نظم درر زمان استقبال مردم از مقام معظم رهبری و حفاظت ویژه از مرزهای استان برشمرد.

 
فرمانده انتظامی خراسان رضوی در ادامه سخنان خود پایین بودن آستانه تحمل برخی از شهروندان را ریشه اصلی تصادفات و جرائمی که در این ایام رخ داده است دانست و گفت: این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد که باید توسط پلیس، رسانه‌ها و تمامی نهادهای مربوطه انجام شود.

 
امیری مقدم گفت: با همکاری آستان قدس رضوی به زودی ایستگاه‌هایی در راه‌های مواصلاتی مشهد احداث می‌شود تا ایستایی رانندگان در جاده‌ها افزایش و تصادفات ناشی از خستگی کاهش یابد.

 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی در پایان با اشاره به نظر سنجی انجام شده پیرامون اقدامات پلیس، خاطر نشان کرد: طبق این نظر سنجی که توسط افرادی خارج از سازمان پلیس انجام شده، این نهاد نمره ۱۷ از ۲۰ گرفته است و ما به این نتیجه رسیده‌ایم که مردم پلیس را از خود می‌دانند.

 

انتهای پیام/