جعفر قنادباشی کارشناس ارشد مسایل بین الملل در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد، چند روز پیش گفته بود که حذف اسد از قدرت، دیگر اولویت آمریکا نیست؛ اما امروز در مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز، سعی کرد از مواضع خود کوتاه بیاید.

 

وی در رابطه با سخنان  نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد که در مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوزانجام شده بود افزود: به نظر امریکا اسد کماکان مانعی بر سر راه صلح در سوریه است  وما می‌خواهیم به روس‌ها بفهمانیم که باقی نگه داشتن بشار اسد در قدرت، چقدر خطرناک است .

 

کارشناس ارشد مسایل بین الملل تصریح کرد: آمریکایی‌ها در خصوص برخورد با سرنوشت بشار اسد براساس منافع ملی خودشان تصمیم گیری نمی کنند همان طور که در سیاست غرب آسیا منافع ملی  خودشان را فدای دوستی با رژیم صهیونستی کرده‌اند.

 

قنادباشی با بیان اینکه آنچه که اخیراً از زبان نماینده امریکا در سازمان ملل بیان شد نشان دهنده تبعیت این کشور از اسرائیل است افزود: موضع اخیر نماینده امریکا در سازمان ملل نشان دهنده تبعیت و پیروی این دولت  از محافل صهیونستی است وامریکایی ها در سیاست های خود در منطقه وغرب آسیا همچنان در مسیر مورد نظر رژیم صهیونستی حرکت می کند.

 

وی گفت: بشار اسد یک حلقه مهم در جبهه مقاومت است وصهیونست‌ها موافق این نیستند که بشار اسد در سوریه بماند و به دنبال حذف بشار اسد وتضعیف جبهه مقاومت هستند.

 

قنادباشی با اشاره به نقش عربستان در همسویی با سیاست های امریکا گفت: یکی از عوامل تشویق امریکا در ضد یت با بشار اسد عربستان سعودی است که همواره سعی می کند با کمک های مالی خود تامین کننده منافع اقتصادی امریکا در منطقه باشد.

 

وی در ادامه افزود: عربستان در ابتدا با حاکمیت بشار اسد مخالف بود وحضور وی را باعث تقویت جبهه مقاومت می دانست بطوریکه آل سعود حاضر است تمام در آمدهای نفتی خود را در اختیار امریکا و اسرائیل قرار دهد تا بشار اسد و جبهه مقاومت در منطقه تضعیف و نابود سازد.

 

انتهای پیام/