به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، طی چند هفته گذشته افزایش دما و گرمای بی سابقه، مردم و باغداران درگز را غافلگیر کرد. گزارشات مردمی از نقاط مختلف شهرستان و همچنین رصد شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است؛ که این گرما علاوه بر اینکه برای مردم مشکلاتی ایجاد را نموده؛ صدمات و مشکلات جبران ناپذیر را به باغات و سیفی‌جات شهرستان وارد کرده است.

محمد علیزاده یکی از باغداران درگز در این رابطه گفت: در چند سال اخیر؛ چنین گرمایی و با این شدت در منطقه درگز رخ نداده است.

 وی افزود: گرمای شدید صیفی‌جات و سبزیجات را به شدت پژمرده کرده و با وجود کم‌آبی‌ها، به نظر می رسد راهکار مناسبی برای مقابله با این گرما و پیشگیری از خسارت آن وجود ندارد.

علی قربانی یکی از شهروندان درگز اذعان داشت: افزایش دما بسیار نفس گیر و طاقت فرسا شده است؛ به طوری که استفاده از کولر آبی به تنهایی در منازل کافی نیست و گرمای شدید، مردم درگز را با مشکلات عدیده ای مواجهه کرده است.

 یکی دیگر از شهروندان درگز با بیان اینکه اماکن عمومی و محل رفت و آمد مردم باید به سیستم‌های خنک کننده مناسب برخوردار شوند گفت: متاسفانه با وجودی که اکثر صندوق های قرض الحسنه درگز مجهز به کولرهای گازی هستند؛ اما بانک ملی درگز از اینگونه امکانات بی بهره است.

 گزارشات و تصاویری از دماسنج‌ها که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است نشان می دهد که در ساعاتی از روز، بخش کم آب لطف آباد، دمایی بالاتر  از 40 درجه را تجربه می کند و زندگی مردم منطقه را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

بنابراین لازم است مسئولین شهرستان نسبت به ادامه شرایط فوق، هوشیار و حساس باشند چراکه با افزایش دما احتمال آتش سوزی، گرمازدگی و سایر مسایل بحرانی وجود دارد؛ تا در صورت وقوع در سرع وارد عمل شوند.

انتهای پیام/