به گزارش صبح توس؛ حسین دشتی فدکی، دادستان تربت جام در گفتگو با جام روز با اعلام برگزاری سومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی این شهرستان اظهار داشت: جلسه مشترک اعضای ستادهای پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و باخرز با حضور نامزدهای تأیید صلاحیت شده فعلی در تربت‌جام به‌عنوان حوزه انتخابیه اصلی در جهت وحدت رویه ستادها، تبیین قوانین و مقررات انتخابات، تذکرات لازم و پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی به‌زودی تشکیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تلفیقی بودن شهرستان و تجربه گذشته احتمال تشکیل ائتلاف‌های مذهبی برای معرفی کاندیدای واحد وجود دارد اما باید برنامه‌ریزی مناسب انجام شده تا از بروز آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

دشتی ادامه داد: در این میان نقش علما و فرهیختگان و بزرگان منطقه، برجسته و تأثیرگذار خواهد بود همان‌طوری که تاکنون نقش پررنگی در جهت وحدت اسلامی ایفا نموده‌اند.

دادستان تربت جام افزود: از اولویت‌های ستاد، برنامه‌ریزی در جهت پیشگیری از سوءاستفاده از موقعیت شغلی و یا از امکانات دولتی و نهادهای مأمور به خدمات عمومی است در صورت لزوم  این دادستانی برخورد لازم را خواهد داشت، لذا توصیه می‌شود مسئولانی که ممنوعیت قانونی در جهت همراهی و تبلیغ برای کاندیدای خاص در زمان تبلیغات قانونی ندارند به نحوی اقدام نمایند که در مظان اتهام قرار نگیرند و از طرفی سلامت انتخابات هم  خدشه‌دار نشود.

مقام ارشد قضایی شهرستان خاطرنشان کرد: از بدو مطرح‌شدن مسائل انتخاباتی، کمیته‌ای جهت نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی در حوزه فضای مجازی، در دادگستری شهرستان تشکیل و به‌طور محسوس و نامحسوس فضای مجازی را  تاکنون رصد نموده است که  متخلفان شناسایی و در مرحله اول حسب مورد به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم  به آنان تذکرات لازم داده‌شده است، در صورت اصرار بر ارتکاب مجدد، با آن‌ها  بدون هیچ‌گونه اغماضی  برخورد قضایی خواهد شد.

قاضی دشتی با پیشنهاد تشکیل بسیج عمومی در فضای مجازی از کلیه اعضا و مدیران گروه‌های فعال در حوزه فضای مجازی خواست تا عرصه را برای فعالیت‌های خلاف اخلاق و  وحدت اسلامی و غیرقانونی، تنگ  و اجازه فعالیت به متخلفین ندهند و خود راسا به متخلفان تذکر و آنان را امر به‌ معروف و نهی از منکر نمایند.

سرپرست دادستانی در پایان با تأکید بر ممنوعیت تبلیغات زودهنگام انتخاباتی  و خلاف قانون در فضای مجازی ، اعلام داشت: صندوق الکترونیکی دادستانی به نشانی jamdadsetani@iran.ir و صندوق نصب‌شده در دادگستری آماده دریافت نظرات، پیشنهاد‌ها و گزارش‌های مربوط به جرائم و تخلفات انتخاباتی است.

انتهای پیام/