به گزارش صبح توس؛ به نقل ازجام روز؛ در این همایش پلویی، مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تربت‌جام با اشاره به اهداف برگزاری همایش ترک اعتیاد، چالش‌ها و راهکارهای اجرایی گفت: با توجه به افزایش معتادین بخصوص در بین نسل جوان و درراستای کار فرهنگی، اعتقادی، باورهای دینی و استفاده از اندیشه بزرگان همایش اعتیاد، چالش‌ها و راهکارها را در شهرستان برگزار کردیم تا بتوانیم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و دیگر معضلات قدم‌ها مؤثر برداریم.

پلویی افزود: شورای اسلامی شهر با نگاه آسیب زدایی در جامعه، شناسایی و کاهش معضلات و آسیب‌ها آمادگی هرگونه همکاری و همراهی را با سایر ارگان‌ها و نهادها مسئول دارد.

در ادامه دادستان، پزشک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به افزایش معضل اعتیاد در جامعه گفت: اعتیاد یک معضل اجتماعی است و برابر آمارها در سال ۹۳ بیش از دو میلیون ۴۰۰ هزار نفر معتاد شناسنامه دارد در سطح کشور داریم که بیش از ۱۵ میلیون نفر در کشور درگیراین معضل هستند.

دادستان افزود: یکی از معضلات اساسی در جامعه افزایش اعتیاد در بین جوانان است؛ ۸۰ درصد زندانیان در سطح کشور اعتیاددارند.

وی اضافه کرد: در سال‌های قبل مواد مخدر صنعتی در شهرستان وجود نداشت اما متأسفانه آمار استفاده از مواد مخدر صنعتی در خانم‌ها بالاست و باید مهارت نه گفتن را در بین جوانان به‌ویژه دختران افزایش دهیم.

انتهای پیام/