به گزارش صبح توس؛ علی‌اصغر زاده کارشناس قرآن و عترت اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در گفتگو با جام روز، اظهار داشت: با توجه به نقش اساسی دارالقرآن تربت‌جام در برگزاری مسابقات قرآن و عترت کشوری که همه‌ساله در مشهد برگزار می‌گردد؛ امسال مدیریت اداره کل خراسان میزبانی برگزاری مسابقات قرآن و عترت استان را به تربت‌جام واگذار کرد.

اصغر زاده افزود: برگزاری مسابقات قرآن و عترت و نمازتاثیر به سزایی بردانش آموزان دارد؛ مسابقات قرآنی در جهت تربیت قرآنی برگزار شود تبلیغات گسترده‌ای برای فرهنگ‌سازی مسابقات قرآنی انجام داده‌ایم بحث تربیت و پرورش دانش‌آموزان برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی اضافه کرد: مسابقات قرآن و عترت با شرکت ۵۰۰ هزار دانش‌آموز مدارس استان است در رشته‌های قرائت حفظ، ترتیل، اذان، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و احکام نماز در حال برگزاری است.

کارشناس قرآن و عترت اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی بیان داشت: مرحله استانی مسابقات قرآن و عترت امسال با شرکت بیش از یک هزار نخبه قرآنی به میزبانی آموزش‌وپرورش تربت‌جام برگزار می شود.

اصغر زاده با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات قرآن درتربت جام خاطرنشان کرد: ایجاد فضای معنوی و قرآنی و چنگ زدن به ریسمان الهی و اهل‌بیت، ترسیم مسیر مستقیم الهی و پاک نورانی برای آینده‌سازان کشور و تجهیز دارالقرآن تربت‌جام ازجمله اهداف برگزاری مسابقات قرآن درتربت جام است.

انتهای پیام/