به گزارش صبح توس، مولوی شرف‌الدین جامی احمدی، امام‌جمعه اهل سنت تربت‌جام درگفتگو با جام روز، ضمن تسلیت شهادت مظلومانه آیت‌الله نمر به دست مزدوران و سرکشان آل سعود گفت: آل سعود با اعدام شیخ نمر گردابی برای خود به وجود آورده است.

مولوی جامی احمدی افزود: امروزه که جهان اسلام در معرض تهاجمات استکبار جهانی قرار دارد وحدت و پرهیز ازتفرقه نیاز مبرم جامعه است.

وی گفت: به شهادت رساندن شیخ نمر توسط رژیم آل سعود تنها به نفع سیاست‌های تفرقه‌افکنانه و تقویت و رشد فرقه‌گرایی در منطقه و در چهارچوب خواسته‌ها و اهداف آمریکا و رژیم اشغالگر قدس است؛ که متأسفانه آل سعود بازیگردان این سیاست تفرقه‌افکنانه استکبار جهانی شده است.

امام‌جمعه اهل سنت تربت‌جام با اعلام تأسف و تأثر شدید خود و جامعه اهل سنت از به شهادت رساندن شیخ نمر ادامه داد: ما جامعه اهل سنت تربت‌جام ضمن محکومیت این اقدام خواهان پیگیری محافل مدعی حقق بشر هستیم.

وی ابراز داشت: امیدواریم شهادت چنین افرادی موجب رشد، آگاهی دینی و سیاسی جوامع اسلامی شود تا در سایه این آگاهی اتفاق و وحدت بین مسلمین هرچه بیشتر و بهتر صورت عملی به خود گیرد.

مولوی جامی احمدی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام به دنبال برهم زدن وحدت مسلمین هستند؛ وحدت بزرگ‌ترین سرمایه است و هیچ اقدامی نباید به وحدت مسلمانان ضربه بزند.

انتهای پیام/