به گزارش صبح توس، به نقل از جام روز، حجت‌الاسلام سید علی موسوی فر خطیب جمعه تربت‌جام شهادت امام حسن عسکری (ع) و سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) را تسلیت و تبریک گفت و اظهار داشت: در دوران غیب کبری تنها حجت ما نواب عام امام زمان و فقها جامعه الشرایط هستند.

حجت‌الاسلام موسوی فر ولایت‌فقیه را استمرار حرکت انبیاء و ائمه هدی دانست و افزود: ولایت‌ فقیه با تجربه ۳۶ سال بعد از انقلاب به دنیا اثبات کرد که اسلام ناب و حکومت اسلامی دموکراسی‌ترین حکومت‌های جهان است.

امام‌جمعه تربت‌جام با اظهار تأسف از کشتار شیعیان در نیجریه توسط ارتش این کشور تصریح کرد: رهبر شیعیان نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی با نفس قدسی حضرت امام خمینی (ره) شیعه شد و سه دهه بیش از ۱۲ میلیون نفر در نیجریه توسط این عالم دینی شیعه شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به ریشه‌های این حملات وحشیانه پرداخت و گفت: استکبار جهانی و رژِم صهیونیستی  از گسترش اسلام انقلابی در جهان وحشت دارند و به خیال خام خود می‌توانند با این کشتارها جلوی صدور انقلاب اسلامی را بگیرند.

امام‌جمعه در ادامه خطاب به سازمان‌های حقوق بشری افزود: شما در که حوادث به نفع غرب داد حقوق بشری‌تان بلند می‌شود چرا امروز ساکتید، آیا این نشانه مزدوری و جیره‌خواری شما از رژِیم صهیونیستی و آمریکا نیست.

حجت‌الاسلام موسوی فر با ابراز تأسف از رسانه‌های زنجیره‌ای داخلی نسبت به کشتار شیعیان در نیجریه گفت: شما در حوادث تروریستی فرانسه چند روز عزای عمومی گرفتید و شمع روشن کردید اما در مقابل کشتار بیش از ۵۰۰ شیعه ساکتید.

وی با اشاره به توطئه‌های که در انتخابات توسط همین روزنامه‌ها در جریان است خاطرنشان کرد: همه باید در دشمن‌شناسی بیدار و آگاه باشیم و افراد مفید و متدین را انتخاب کنیم.

انتهای پیام/