به گزارش صبح توس، در انتخابات سال 92 جناب آقای حسن روحانی با شعار محوری اعتدال و بازگشت کشور به مسیر عقلانیت و با پیشی گرفتن از رقبای خود توانست یازدهمین دولت جمهوری اسلامی ایران را تشکیل دهد.

دکتر روحانی بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ودر طی این سه ماه اندی که از آغاز تشکیل دولتشان می گذرد بارها بر حرکت در مسیر اعتدال تاکید کرده اند که در این نوشتار مجال پرداختن به آنها نیست.

اما حاشیه های اولین بزرگداشت 16 آذر (روز دانشجو) در دولت اعتدال ما را بر آن داشت تا که چند جمله ای از سر دلسوزی به دولتمردان متذکر شویم.

جناب آقای دکتر روحانی به مناسبت روز دانشجو میهمان دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی که

سخنرانی ایشان که با استقبال با شکوهی همراه بود گذشته از حضور با برکت جناب روحانی و هیئت همراه متاسفانه با حاشیه های تامل برانگیزی هم همراه بود.

اولین بزرگداشت روز دانشجو در دولت تدبیر و امید به اعتراف بسیاری از روزنامه ها و خبرگزاری ها داخلی و خارجی با حال و هوای متفاوتی نسبت به چند سال گذشته همراه بود. این مطلب به نحوی بود که بعضی از روزنامه ها این حال و هوا را این گونه تیتر اصلی خود قرار دادند: روزنامه خراسان«نفس تازه دانشگاه در 16 آذر متفاوت»، روزنامه آرمان امروز« واکنش روحانی به شعار دانشجویان درباره موسوی و کروبی؛ دولت به همه وعده هایش پایبند است»، روزنامه ابتکار« تجدید پیمان رئیس جمهور با دانشجویان؛ بر سر وعده های خود تا آخر ایستاده ایم»، روزنامه قانون« بحث "حصر" در روز دانشجو».

آری 17 آذر 92 اکثریت قاطع روزنامه ها تیتر یک و عکس اصلی صفحه اول خود را اختصاص به خبر ریاست جمهوری و دیگر سخنرانان روز دانشجو دادند اما در کنار پوشش اخبار سخنرانی ریاست جمهوری و دیگر سخنرانان روز دانشجو، رسانه ها نیز به پوشش حاشیه های این مراسم نیز پرداختند.

در همین رابطه خبرنگار سیاسی خبرگزاری دولتی ایسنا، که زیر مجموعه جهاد دانشگاهی است و همراه با تغییرات در بدنه دولت نیز در مدیریت جهاد دانشگاهی شاهد تغییرات اساسی هستیم، این گونه  نوشت: «طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی اولین نفری بود که برای خیر مقدم به رئیس جمهور به پشت تریبون رفت و پس از پایان صحبت های طهرانچی عده ای از دانشجویان شعار طهرانچی طهرانچی استعفا استعفا سر می دادند.

البته ایسنا، که این روزها میزبان تعدادی از وزرای اطلاح طلب دولت آقای روحانی(فرجی دانا، فانی و قاضی زاده هاشمی) و همچنین میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ننوشت که همین دانشجویان شعار می دادند« رئیس بی لیاقت استعفا استعفا».

همچنین این خبرگزاری در ادامه حاشیه نگاری خود می آورد:«رئیس جمهور نیز در واکنش به این شعارها خطاب به دانشجویان می کند شما دیدید در این تفاهم نامه چه کسانی ناراحت و عصبانی شدند و به صهیونیسم چه ضربه ای وارد شد که در این هنگام برخی از دانشجویان شعارهایی علیه اسرائیل و افراطیون داخلی سر دادند.

اما در کنار این خبرگزاری دولتی رسانه های دیگری هم بودند که اقدام به پوشش این حواشی کردند.

این رسانه ها نوشتند: که هنگام ورود روحانی به سالن سخنرانی دانشجویان با شعارهای «سلام بر روحانی»«درود بر خاتمی» «مرگ بر آمریکا» «روحانی زنده باد هاشمی پاینده باد» و «روحانی مچکریم» از رئیس جمهور استقبال کردند.

16 آذر به اذعان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت روح الله و خلف صالح ایشان حضرت سید علی، و در کل ملت وفادار ایران اسلامی روز مبارزه با استکبار و روز «مرگ بر آمریکا» است اما واقعا چه می شود! که عده ای از دانشجویان که به زعم آنها فضای امنیتی باید شکسته شود وقتی دانشجویانی که با شعار «مرگ بر آمریکا» و بر آرمان های امام و رهبری تاکید می کنند آنها را ««هو»» کرده و بلافاصله شعار «مرگ بر آمریکا» تبدیل به شعار «روحانی مچکریم» می کنند.

یا اینکه در همان زمان باز هستند دانشجویانی که شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «موسوی کروبی آزاد باید گردند» را سر می دهند البته دانشجویانی انقلاب جواب قاطع آنان را را با شعار«فتنه گر منافق اعدام باید گردد» را می دهند.

جناب آقای رئیس جمهور متاسفانه با حضور فتنه گران در وزارت علوم ما باید شاهد این شعارها از تعدادی دانشجو باشیم اما باید بدانیم که رفع حصر از سران فتنه در حوزه اختیارات شما نیست بلکه این افراد به دلیل زیان ها و خساراتی که به حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کردند باید در محکمه به مجازات اعمالشان برسند.

نکته ای دیگر که باید به صورت خیرخواهانه متذکر شوم این است که در جریان مراسم سخنرانی شما بعد از حضور تعدادی از دانشجویان در حیات دانشگاه پرچم سبز(با تمام قداستش برای شیعیان) که در ذهن ملت ایران یادآور حوادث تلخ فتنه 88 و در راس آن جنایت در حق امام مظلوم ما حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)بود که با پرچم بنفش که نماد تبلیغات شما در انتخابات بود، گره می خورد و با دیگر می رفت که این دانشجویان به سمت شعارهای ساختار شکنانه بروند که الحمد لله به لطف خدا و درایت مسئولین دانشگاه این ماجرا جمه می شود.

کوتاه سخن اینکه همه باید بدانیم اگر آنهایی که شعار «فضای امنیتی باید شکسته شود» را می دهند منظورشان چیزی شبیه 16 آذر سال 92 است باید تاکید کنم که این فضا ما را یادآور فتنه سال 88 می اندازد ودر چنین فضایی نمی توان پیشرفت علمی را از جامعه دانشگاهی توقع کرد.